Naxçıvanda yükdaşıma sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub
Fevralın 20-də Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edən Azər Məmmədrəhimov "Azera Holdinq"-in nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə nazirliyin rəhbər heyəti və tabeli qurumların əməkdaşları, həmçinin "Naxçıvan Dəmir Yolları" MMC-nin direktoru iştirak edib.
Tərəflər görüş zamanı yükdaşıma sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi və logistika xidmətlərinin təkmilləşdirilməsi imkanlarını dəyərləndiriblər. Xüsusilə, Zəngəzur dəhlizinin açılması ilə əlaqədar regionda yüklərin daşınması, yeni marşrutların təşkili və birgə layihələrin həyata keçirilməsi perspektivləri diqqət mərkəzində olub.
Görüşdə gələcək əməkdaşlığın prioritetləri müzakirə edilərək regional logistik imkanlar üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

Prospects for cooperation in the field of freight transportation were discussed in Nakhchivan
On February 20, the Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, acting Minister Azer Mammadrahimov met with representatives of Azera Holding.
The meeting was attended by the leadership of the ministry and employees of subordinate institutions, as well as the director of Nakhchivan Railways LLC.
During the meeting, the parties assessed the opportunities for expanding cooperation in the field of freight transportation and improving logistics services. In particular, the prospects for cargo transportation in the region, the organization of new routes and the implementation of joint projects in connection with the opening of the Zangezur corridor were in the spotlight.
The meeting discussed the priorities of future cooperation and exchanged views on regional logistics opportunities.