Naxçıvanda yükdaşıma sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub
Fevralın 20-də Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edən Azər Məmmədrəhimov "Azera Holdinq"-in nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə nazirliyin rəhbər heyəti və tabeli qurumların əməkdaşları, həmçinin "Naxçıvan Dəmir Yolları" MMC-nin direktoru iştirak edib.
Tərəflər görüş zamanı yükdaşıma sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi və logistika xidmətlərinin təkmilləşdirilməsi imkanlarını dəyərləndiriblər. Xüsusilə, Zəngəzur dəhlizinin açılması ilə əlaqədar regionda yüklərin daşınması, yeni marşrutların təşkili və birgə layihələrin həyata keçirilməsi perspektivləri diqqət mərkəzində olub.
Görüşdə gələcək əməkdaşlığın prioritetləri müzakirə edilərək regional logistik imkanlar üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

В Нахчыване обсуждались перспективы сотрудничества в сфере грузоперевозок.
20 февраля заместитель министра цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики, исполняющий обязанности министра Азер Маммадрагимов встретился с представителями холдинга «Азера».
Встречу посетили руководство министерства и сотрудники подведомственных учреждений, а также директор ООО «Нахчыванские железные дороги».
В ходе встречи стороны оценили возможности расширения сотрудничества в сфере грузоперевозок и совершенствования логистических услуг. Особое внимание было уделено перспективам грузоперевозок в регионе, организации новых маршрутов и реализации совместных проектов в связи с открытием Зангезурского коридора.
На встрече были обсуждены приоритеты будущего сотрудничества и проведен обмен мнениями о региональных логистических возможностях.