Naxçıvanda “Ağıllı şəhər və ağıllı kənd” startap festivalı keçiriləcək
“Şəhərsalma və Memarlıq İli” çərçivəsində Naxçıvan Muxtar Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi və Naxçıvan Dövlət Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə “Ağıllı şəhər və ağıllı kənd” startap festivalı keçiriləcək.
Festivalın əsas məqsədi innovativ və rəqəmsal həllər vasitəsilə şəhər və kəndlərin inkişafına töhfə verəcək ideyaların dəstəklənməsi, həmçinin gənclərin və startap ekosisteminin inkişafının təşviq edilməsidir.
Tədbir çərçivəsində müxtəlif rəqəmsal mövzularda panel müzakirələrinin keçirilməsi, yerli və xarici şirkətlərin iştirakı, innovativ layihələrin təqdimatı, eləcə də şəbəkələşmə və təcrübə mübadiləsi imkanlarının yaradılması nəzərdə tutulur.
Festivalın yekununda keçiriləcək startap müsabiqəsində 4 kateqoriya üzrə hər birində 3 qalib müəyyən edilərək mükafatlandırılacaq.
Festival Naxçıvan şəhərində, Böyük bağ ərazisində 22 may tarixində saat 10:00-da keçiriləcək.
Tədbirdə iştirak etmək istəyən şəxslər 17 may tarixinədək təqdim olunan qeydiyyat linki vasitəsilə müraciət edə bilərlər:

Smart City and Smart Village’ Startup Festival to take place in Nakhchivan
Within the framework of the “Year of Urban Planning and Architecture”, the “Smart City and Smart Village” startup festival will be held, jointly organized by the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic and Nakhchivan State University.
The main goal of the festival is to support ideas that will contribute to the development of cities and villages through innovative and digital solutions, as well as to promote the development of youth and the startup ecosystem.
The event includes panel discussions on various digital topics, the participation of local and foreign companies, the presentation of innovative projects, as well as the creation of networking and experience exchange opportunities.
At the end of the festival, 3 winners will be determined and awarded in each of 4 categories in the startup competition.
The festival will be held in the Boyuk Bagh area of ​​Nakhchivan city on May 22 at 10:00.
Those wishing to participate in the event can apply through the registration link provided until May 17: