Naxçıvanda “Ağıllı şəhər və ağıllı kənd” startap festivalı keçiriləcək
“Şəhərsalma və Memarlıq İli” çərçivəsində Naxçıvan Muxtar Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi və Naxçıvan Dövlət Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə “Ağıllı şəhər və ağıllı kənd” startap festivalı keçiriləcək.
Festivalın əsas məqsədi innovativ və rəqəmsal həllər vasitəsilə şəhər və kəndlərin inkişafına töhfə verəcək ideyaların dəstəklənməsi, həmçinin gənclərin və startap ekosisteminin inkişafının təşviq edilməsidir.
Tədbir çərçivəsində müxtəlif rəqəmsal mövzularda panel müzakirələrinin keçirilməsi, yerli və xarici şirkətlərin iştirakı, innovativ layihələrin təqdimatı, eləcə də şəbəkələşmə və təcrübə mübadiləsi imkanlarının yaradılması nəzərdə tutulur.
Festivalın yekununda keçiriləcək startap müsabiqəsində 4 kateqoriya üzrə hər birində 3 qalib müəyyən edilərək mükafatlandırılacaq.
Festival Naxçıvan şəhərində, Böyük bağ ərazisində 22 may tarixində saat 10:00-da keçiriləcək.
Tədbirdə iştirak etmək istəyən şəxslər 17 may tarixinədək təqdim olunan qeydiyyat linki vasitəsilə müraciət edə bilərlər:

В Нахчыване пройдет фестиваль стартапов «Умный город и умная деревня»
В рамках «Года градостроительства и архитектуры» состоится фестиваль стартапов «Умный город и умная деревня», организованный совместно Министерством цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики и Нахчыванским государственным университетом.
Главная цель фестиваля – поддержка идей, способствующих развитию городов и деревень с помощью инновационных и цифровых решений, а также содействие развитию молодежи и стартап-экосистемы.
В программе мероприятия – панельные дискуссии по различным цифровым темам, участие местных и зарубежных компаний, презентация инновационных проектов, а также создание возможностей для нетворкинга и обмена опытом.
По итогам фестиваля в каждой из 4 категорий конкурса стартапов будут определены и награждены 3 победителя.
Фестиваль состоится в районе Боюк Баг города Нахчывана 22 мая в 10:00.
Желающие принять участие в мероприятии могут подать заявку по предоставленной ссылке для регистрации до 17 мая: