Nazir müavini, nazir vəzifəsini icra edən
2001–2005-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti-də Maliyyə-kredit ixtisası üzrə bakalavr təhsili almış və fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2007–2009-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti-də Maliyyə-kredit ixtisası üzrə magistr təhsili almış və fərqlənmə diplomu ilə məzun olmuşdur.
2009–2014-cü illərdə Naxçıvan Dövlət Universiteti-ndə Sosial idarəetmə və hüquq ixtisası üzrə təhsil almışdır.
2018–2021-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası-nda Elektron idarəetmə ixtisası üzrə magistr təhsili almışdır.
Karyera
2005–2010-cu illərdə özəl sektorda fəaliyyət göstərərək maliyyə şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışmış, eyni zamanda bank sektorunda müxtəlif vəzifələrdə iş təcrübəsi qazanmışdır.
2010–2013-cü illərdə Azərpoçt MMC-də maliyyə xidmətləri üzrə məsul vəzifədə işləmişdir.
2013–2024-cü illərdə Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi-nin Aparatında Dövlət müəssisələrinin fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi, İnfrastrukturun inkişafı, Telekommunikasiya və poçt, həmçinin Texnoloji inkişaf şöbələrində müxtəlif vəzifələrdə çalışmışdır.
2019–2024-cü illərdə Azərpoçt MMC-nin Müşahidə Şurasının katibi vəzifəsini icra etmişdir.
2016–2020-ci illərdə Ümumdünya Poçt İttifaqı-nın Poçt Əməliyyatları Şurasının Poçt Maliyyə Xidmətləri Komissiyasının həmsədri olmuş, 2023-cü ildə keçirilmiş ÜPİ-nin Fövqəladə Konqresi çərçivəsində isə Səlahiyyətlər Komissiyasının sədr müavini vəzifəsini icra etmişdir.
2024–2025-ci illərdə “Naxçıvanpoçt” publik hüquqi şəxsin direktoru vəzifəsində çalışmışdır.
2025-ci ildə Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi Sədrinin müvafiq sərəncamına əsasən Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilmiş və eyni zamanda nazir vəzifəsinin icrası ona həvalə olunmuşdur.

Заместитель министра, исполняющий обязанности министра
В 2001–2005 годах получил степень бакалавра в области финансов и кредита в Азербайджанском государственном экономическом университете с отличием.
В 2007–2009 годах получил степень магистра в области финансов и кредита в Азербайджанском государственном экономическом университете с отличием.
В 2009–2014 годах изучал социальное управление и право в Нахчыванском государственном университете.
В 2018–2021 годах получил степень магистра в области электронного управления в Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.
Карьера
В 2005–2010 годах работал в частном секторе руководителем финансового отдела, одновременно приобретая опыт работы на различных должностях в банковском секторе.
В 2010–2013 годах работал менеджером по финансовым услугам в ООО «Азерпост».
В 2013–2024 годах он работал на различных должностях в Департаментах координации государственных предприятий, развития инфраструктуры, телекоммуникаций и почты, а также технологического развития Управления Министерства цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики.
В 2019–2024 годах он занимал должность секретаря Наблюдательного совета ООО «Азерпост».
В 2016–2020 годах он был сопредседателем Комиссии по почтовым финансовым услугам Совета почтовых операций Всемирного почтового союза, а в 2023 году — заместителем председателя Комиссии по выдаче разрешений в рамках Чрезвычайного конгресса ВПС.
В 2024–2025 годах он занимал должность директора публично-правового образования «Нахчыванпост».
В 2025 году, согласно соответствующему распоряжению Председателя Верховного собрания Нахчыванской Автономной Республики, он был назначен заместителем министра цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики и одновременно ему были поручены обязанности министра.