Nazir müavini, nazir vəzifəsini icra edən
2001–2005-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti-də Maliyyə-kredit ixtisası üzrə bakalavr təhsili almış və fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2007–2009-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti-də Maliyyə-kredit ixtisası üzrə magistr təhsili almış və fərqlənmə diplomu ilə məzun olmuşdur.
2009–2014-cü illərdə Naxçıvan Dövlət Universiteti-ndə Sosial idarəetmə və hüquq ixtisası üzrə təhsil almışdır.
2018–2021-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası-nda Elektron idarəetmə ixtisası üzrə magistr təhsili almışdır.
Karyera
2005–2010-cu illərdə özəl sektorda fəaliyyət göstərərək maliyyə şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışmış, eyni zamanda bank sektorunda müxtəlif vəzifələrdə iş təcrübəsi qazanmışdır.
2010–2013-cü illərdə Azərpoçt MMC-də maliyyə xidmətləri üzrə məsul vəzifədə işləmişdir.
2013–2024-cü illərdə Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi-nin Aparatında Dövlət müəssisələrinin fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi, İnfrastrukturun inkişafı, Telekommunikasiya və poçt, həmçinin Texnoloji inkişaf şöbələrində müxtəlif vəzifələrdə çalışmışdır.
2019–2024-cü illərdə Azərpoçt MMC-nin Müşahidə Şurasının katibi vəzifəsini icra etmişdir.
2016–2020-ci illərdə Ümumdünya Poçt İttifaqı-nın Poçt Əməliyyatları Şurasının Poçt Maliyyə Xidmətləri Komissiyasının həmsədri olmuş, 2023-cü ildə keçirilmiş ÜPİ-nin Fövqəladə Konqresi çərçivəsində isə Səlahiyyətlər Komissiyasının sədr müavini vəzifəsini icra etmişdir.
2024–2025-ci illərdə “Naxçıvanpoçt” publik hüquqi şəxsin direktoru vəzifəsində çalışmışdır.
2025-ci ildə Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi Sədrinin müvafiq sərəncamına əsasən Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilmiş və eyni zamanda nazir vəzifəsinin icrası ona həvalə olunmuşdur.

In 2001–2005, he received a bachelor's degree in Finance and Credit from the Azerbaijan State University of Economics and graduated with honors.
In 2007–2009, he received a master's degree in Finance and Credit from the Azerbaijan State University of Economics and graduated with honors.
In 2009–2014, he studied Social Management and Law at Nakhchivan State University.
In 2018–2021, he received a master's degree in Electronic Management from the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan.
Career
In 2005–2010, he worked in the private sector as the head of the finance department, and at the same time gained work experience in various positions in the banking sector.
In 2010–2013, he worked as a financial services manager at Azerpost LLC.
In 2013–2024, he worked in various positions in the Coordination of State Enterprises, Infrastructure Development, Telecommunications and Post, and Technological Development Departments of the Office of the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan.
In 2019–2024, he served as the Secretary of the Supervisory Board of Azerpost LLC.
In 2016–2020, he was the Co-Chair of the Postal Financial Services Commission of the Postal Operations Council of the Universal Postal Union, and in 2023, he served as the Deputy Chairman of the Commission on Authorizations within the framework of the Extraordinary Congress of the UPU.
In 2024–2025, he served as the Director of the public legal entity “Nakhchivanpost”.
In 2025, according to the relevant order of the Chairman of the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic, he was appointed Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic and was simultaneously entrusted with the execution of the duties of the minister.